هیات منصفه آموزش آموزشی کمیسیون سراسر کشور

هیات منصفه: آموزش آموزشی کمیسیون سراسر کشور اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی حجم سد زاینده‌رود 90 درصد کم کردن یافت

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اعلام اوضاع نامطلوب سدهای سمیرم، گفت: حجم آب ذخیره شده است در سد حنا هم‌ اکنون 2 میلیون و 700 هزار مترمکعب

حجم سد زاینده‌رود 90 درصد کم کردن یافت

حجم سد زاینده رود 90 درصد کم کردن یافت

عبارات مهم : منابع

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اعلام اوضاع نامطلوب سدهای سمیرم، گفت: حجم آب ذخیره شده است در سد حنا هم اکنون 2 میلیون و 700 هزار مترمکعب است که نسبت به سال گذشته 37 درصد کم کردن داشته هست.

به گزارش ایسنا و به نقل از شرکت آب منطقه ای اصفهان، حسن ساسانی با بیان اینکه میانگین درازمدت حجم سد حنا 23 میلیون متر مکعب هست، اظهار کرد: این عدد نسبت به میانگین بلندمدت حجم این سد 90 درصد کم کردن داشته است.

وی افزود: اوضاع دیگر سدهای سمیرم نیز خوب نبوده و سد قره آقاچ با 55 درصد کم کردن نسبت به میانگین درازمدت هم اکنون 6 میلیون و 600 هزار مترمکعب ذخیره آب دارد.

حجم سد زاینده‌رود 90 درصد کم کردن یافت

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان، دبی آب ورودی به سد حنا را 75 لیتر بر ثانیه و دبی ورودی به سد قره آقاچ را 45 لیتر بر ثانیه اعلام کرد و گفت: این دبی با بارش های اخیر به این میزان رسیده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اوضاع بحرانی در سمیرم، توسعه بهره برداری منابع آب زیرزمینی در دشت های سمیرم، مهرگرد، کمه و قبرکیخا در استان اصفهان سال گذشته ممنوع اعلام شد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اعلام اوضاع نامطلوب سدهای سمیرم، گفت: حجم آب ذخیره شده است در سد حنا هم‌ اکنون 2 میلیون و 700 هزار مترمکعب

ساسانی تصریح کرد: در جهت اجرای مواد 4 و 12 قانون توزیع عادلانه آب و آیین نامه اجرایی آن و با نشانه صیانت از منابع آب موجود، پیشنهاد ممنوعیت دشت های سمیرم، کمه، قبرکیخا و مهرگرد واقع در استان اصفهان طی سال گذشته، به شرکت مدیریت منابع آب کشور عزیزمان ایران ارائه شد و جهت چهار سال ممنوعیت این دشت ها مورد تصویب وزارت نیرو قرار داده شد تا از افت زیاد آب زیرزمینی این دشت ها جلوگیری به عمل آید.

وی هم چنین ذخیره کنونی سد زاینده رود اصفهان را 194 میلیون مترمکعب که معادل 13 درصد حجم کل مخزن هست، اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط موجود حداقل صرفه جویی 30 درصدی در مصرف آب شرب و بهداشت ضرورت دارد.

واژه های کلیدی: منابع | میلیون | اصفهان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs